سیستم پلاسما فرکشنال بینی چیست؟

سیستم پلاسما فرکشنال بینی چیست؟

کلینیک زیبایی دکتر رسول رهبری : در این سیستم همانطور که از نامش پیداست از سیستم پلاسما استفاده می شود که این سیستم جوانسازی در دمای بالا حرارت داده میشوند و این حرارت بالا بدون ایجاد آسیب جدی سبب تبخیر شدن چربی های سطح پوست شده و با جوانسازی و تولید کلاژن بیشتر سبب جمع شدن و کوچک شدن محل درمان می شود.
پلاسما بینی روشی سرپایی بوده و در مطب پزشک انجام می شود، در زمینه های مختلفی مانند رفع افتادگی پلک ها، کوچک کردن بینی های گوشتی و حتی از بین بردن جای جوش و زخم روی پوست و همچنین از بین بردن لک روی پوست بهره برد.

سیستم پلاسما فرکشنال بینی چیست؟

پلاسما فرکشنال یا جراحی بینی

پلاسما فرکشنال  بینی های گوشتی یکی از متد هایی است که به رقابت با جراحی بینی گوشتی آمده و بدون عوارض می تواند سبب فرم دهی و کوچک کردن بینی های گوشتی شود.
بسیاری از افرادی که بینی های بزرگی دارند و از تاثیر منفی آن در صورتشان رنج می برند و تمایل به کوچک کردن بینی خود دارند ولی از طرفی دیگر نگران عوارض و تهاجمی بودن عمل جراحی هستند؛ پلاسما بینی با اینکه ماندگاری کمتری نسبت به روش جراحی دارد ولی می تواند جایگزین بهتری برای جراحی بینی باشد.

پلاسما فرکشنال بینی گوشتی

هنگام استفاده از دستگاه پلاسما فرکشنال بر روی بینی چربی های سطح پوست بینی از بین میروندو سبب کوچک شدن، فرم گرفتن و همچنین لیفت بینی خواهد شد. کاملا مشخص است که تاثیر این روش بر روی سطح پوست و چربی های زیر آن است بنابراین استفاده از این روش برای بینی های استخوانی چندان پیشنهاد نمی شود و تنها برای بینی های گوشتی تاثیر گذار است ؛ از آنجاکه بینی های گوشتی، پوست ضخیم و دارای چربی زیادی در سطح پوست هستند کاندید مناسبی برای روش پلاسما می باشند.

ماندگاری کوچک کردن بینی گوشتی با سیستم پلاسما فرکشنال

از آنجا که روش پلاسما بینی گوشتی در واقع یک روش کلاژن سازی و همچنین غیر تهاجمی است و تغییرات وسیعی ندارد، در نتیجه ماندگاری این روش نیز نسبت به عمل جراحی کمتر خواهد بود. از دیگر مزایای این روش عوارض و هزینه کم آن نسبت به روش عمل جراحی میباشد.

مراقبت های بعد از پلاسما فرکشنال بینی گوشتی

همانند هر روش درمانی و یا زیبایی دیگری لازم است که مراقبت های بعد از پلاسما بینی به دقت رعایت شود تا ماندگاری آن طولانی تر و عوارض آن کمتر شود؛ از جمله این
مراقبت های می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • باید حتما از قرار گرفتن در برابر نور خورشید تا چند روز خودداری نمایید.(درصورت ضرورت از کرم ضد آفتاب با spfبالا استفاده شود.
  • قبل و بعد از هر جلسه درمانی نباید داروهای رقیق کننده خون را مصرف نمود.
  • هرگز نباید زخم های ناشی از درمان را دستکاری کرد زیرا ممکن است جای آن ها بر روی پوست باقی بماند.(هرگونه ساییدگی و یا خراش دادن ممنوع)
  • از پماد های ترمیم کننده به مدت یک هفته الی در روز ا به صورت مکرر استفاده شود.(جهت تسریع روند ترمیم پوست)
محمدرضا تقی زاده
محمدرضا تقی زاده
مقالات: 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد.
//
رسپشن
پشتیبانی
آنلاین